Çocuk Diş Doktorları

Ağız ve diş sağlığı insan ömrünün tüm dönemlerinde önem verilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Sağlıkla ilgili konularda ihmal edilen konulardan birisi olarak bu konu görülmektedir. Ancak özellikle çocukluk dönemleri en önem verilmesi gereken dönemler arasında yer almaktadır. Diş hekimliği konuları içerisinde bu önemine binaen özel bir bölüm oluşturulmuştur. Çocuk diş doktorları pedodonti olarak adlandırılmakta olan bölümlerde hizmet vermektedir. Bu bölüm bebeklik ve çocukluk dönemleri için özel olarak yoğunlaşmakta ve bu dönemlerdeki bebek ve çocuklar için hizmet vermektedir. Bu dönemler dişlerin doğru şekilde çıkması ve çocukların diş sağlığı alışkanlığı edinmeleri bakımından önem taşımaktadır.

Çocuk Diş Doktorları Çalışma Alanları

Çocuk diş doktorları, pedodonti bölümlerinde bebek ve çocuklar için özel hizmet vermektedir. Öncelikli olarak bebeklerde süt dişleri ve sonrasında çıkacak olan kalıcı dişler için kontroller ve takip işlemleri önem arz etmektedir. Bu dişler çok fazla güçlü olmadığı için sürekli takip edilmeleri gerekmektedir. Bununla birlikte biberon kullanan çocuklarda diş çürümeleri sıkça görülmektedir. Bunların engellenmesi içinde gerekli işlemler yapılmalıdır. Süt dişlerinin ve kalıcı dişlerin çıkma sürecinde dişlerin düzgün ve sorunsuz şekilde çıkması için gerekli muayeneler yapılmalıdır. Çocuklar ve aileleri için gerekli bilinçlendirme yapılmalıdır. Çocukların hayatlarının geri kalan süreçlerinde sağlıklı ve düzgün dişlere sahip olması için gerekli olan diş sağlığı alışkanlıkları bu dönemlerde verileceği için dikkatli olunmalıdır.

Tecrübeli Çocuk Diş Doktorları

Pedodonti bölümü sadece ağız ve diş sağlığı ile ilgili olarak bilgi ve tecrübe gerektirmemektedir. Bu doktorların bebeklerin ve çocukların sağlık konularına ve davranışlarına hakim olmaları gerekmektedir. Çocuk dış doktorları muayene ve işlemlerini doğru şekilde yapabilmesi için bu konularda hem bilgiye hem de tecrübeye sahip olması gerekmektedir. Çocuklar ile sürekli olarak iletişim halinde olan doktorlarımız ile sizlere ve çocuklarınıza en iyi hizmet sunulmaktadır. Onların nelerden hoşlandıkları ve nelerin onları rahatlattığı konusunda bilgi sahibi olan uzman doktorlarımız tedavilerin rahat şekilde bitirilmesini sağlamaktadır. Çocuklarınız için en iyi hizmeti verilmesi ile hem sizler hem de çocuklarınız mutlu ve huzurlu bir hayata kavuşacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *