Çocuk Diş Doktoru Ataşehir

Çocuk diş doktoru Ataşehir genelinde en tecrübeli hekim kadro ile hastanemizde yer almaktadır. Her biri birbirinden deneyimli olan uzman hekim kadromuz ile başta çocuk hastalarımız olmak üzere bütün hastalarımıza en kaliteli sağlık hizmetini sunabilmek için çalışmaktayız.

Tüm hekim kadromuz çok iyi bilirler ki çocuk hastalarımız için özellikle ilk muayene oldukça önemlidir. Bu sebeple çocukların muayenesi esnasında onların korkup ürkebilecekleri sözleri söylemekten çekinmek gerekiyor.

Çünkü muayene sırasında çocuk hastalarımız gevşeyebilecekleri gibi korkup panik moduna da geçebilirler. Bunu göz önünde bulundurarak onlara yaklaşırken her zamankinden çok daha dikkatli ve hassas davranılması önemlidir. Çocuk hastalarımız diş hekimi koltuğuna oturduklarında iğne veya enjeksiyon gibi bir takım o yaş grubunu ürkütebilecek kelimelerin kullanılmamasına özen göstermek gerekir. Çünkü bu tarz kelimeleri duymaktan pek hoşlanmayacaklarından onları sakinleştirebilecek kelimelerin seçilmesine özen göstermek önemli bir detaydır.

Bu açıdan çocuk diş doktoru Ataşehir genelinde olmak üzere hastanemizde en hassas şekilde yapılmakta olduğundan diğerlerine oranla bir kaç adım daha ön plana çıkmaktayız. Bilgisi henüz hiç olmadığı bir konu ile karşılaşacak olan çocuk hastalarımız korku duygusuna kapılabilmektedirler. Bizler de bu sebeple tecrübeli olan diş hekimi kadromuz ile muayene esnasında çocuk hastalarımızın tedirginliğe kapılmalarına yol açabilecek her türlü etkenden uzak durmaktayız.

Ataşehir’de Hizmet Veren Çocuk Diş Doktorlarımızın Dikkat Etmesi Gereken Faktörler

Ağız ve diş sağlığı açısından en büyük gelişim çocukluk döneminde başladığı için bu süreç boyunca çocukların düzenli bir şekilde diş hekimine gözükmeleri ve aynı zamanda da düzenli muayene olmaları gerekir. Bunu başarabilmenin en önemli yolu da onların korkmadan eğlenerek muayeneye gelebilmelerini sağlayabilmektir. Ancak bu şekilde diş hekimlerine karşı oluşabilecek bir ön yargıyı kırmak mümkün olacaktır.

Bu detayları uygularken de asıl amaç, onları yanlış yönlendirmenin aksine diş hekimlerine karşı oluşan veya oluşabilecek ön yargıyı kırabilmektir. Bunu sağlayabilmek adına ebeveynlerde diş hekimleri ile ilgili daha önce yaşadıkları olumlu yönleri ve olumlu tecrübeleri çocuklarıyla paylaşarak diş hekimlere yardımcı olabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *