Çocuk Diş Doktoru İstanbul Bölgesi

Çocuk diş doktoru İstanbul genelinde en tecrübeli kadro ile hastanemizde yapılmaktadır. Her biri birbirinden deneyimli uzman kadromuz ile başta çocuk hastalarımız olmak üzere tüm hastalarımıza en kaliteli hizmeti sunmak için çalışmaktayız. Çocuk hastalarımız için bütün hekimlerimiz çok iyi bilir ki ilk muayene olduklarında onlara karşı çocuklar kullanılacak sözler son derece önemlidir.

Çünkü muayene esnasında çocuk gevşeyebileceği gibi panik moduna da geçebilmektedir. Bu sebeple onlara yaklaşırken her zamankinden çok daha hassas davranılması gerekir. Çocuk hasta diş hekimi koltuğuna oturduğunda iğne ya da enjeksiyon gibi ürkütücü kelimeleri duymaktan pek hoşlanmayacağı için onu sakinleştirebilecek kelimeleri seçmeye özen göstermek önemli bir faktördür.

Bu açıdan çocuk diş doktoru İstanbul genelinde bir sürü hastanede yapılıyor olmasına rağmen biz hastane olarak diğerlerinden bir kaç adım daha ön plana çıkmayı başarmaktayız. Bilgisi henüz çok fazla olmadığı bir konuyla karşılaşacak olan çocuk korku duygusuna kapılabileceği için tecrübeli diş hekimi kadromuz kontrollerde tedirginliğe ve paniğe kapılmalarına yol açabilecek her türlü etkenden uzak durmaktadır.

İstanbul’da Hizmet Veren Çocuk Diş Doktorlarımızın Dikkat Ettiği Faktörler

Diş ve ağız sağlığında en büyük gelişim çocukluk döneminde başladığından bu süreç boyunca çocukların düzenli olarak diş hekimlerine gözükmeleri ve muayene olmaları önemlidir. Bunu başarabilmek için de onların korkmadan keyifle muayeneye gelebilmelerini sağlayabilmek ve diş hekimlerine karşı ön yargılarını kırabilmek için bir takım detaylar söz konusudur.

Bu detayları uygularken asıl amaç, onları yanlış yönlendirmek değil, tam aksine diş hekimlerine karşı oluşan ön yargıyı kırabilmektir. Bunu sağlayabilmek için anne ve babalarda diş hekimleri ile ilgili daha önceden yaşamış oldukları bir takım olumlu yönleri ve tecrübelerini çocuklarıyla paylaşarak hekimlere yardımcı olabilirler. Diş hekimliği son yıllarda hem tedavi hem de imkan olarak son derece olumlu gelişmeler göstermiştir. Yeni teknikler ve gelişmeler sayesinde diş tedavilerinde acı hissi olmadan bile tedavi yöntemleri yapılabilmektedir.

çocuk diş doktoru

Olumlu açıdan pozitif değer oluşturabilecek kelimeler kullanmaya özen gösteren kadromuz ile çocuklarınızın keyifle diş hekim koltuğuna oturmalarını sağlayabilmek için kullandığımız kelimelere de özen gösteriyoruz. Örnek verecek olursak;

  • Nitrik ya da gaz asit yerine sihirli hava,
  • Delme yerine vızıltı,
  • Diş temizleme yerine diş gıdıklama,
  • Dişin delinmesi yerine dişin temizlenmesi,
  • Diş çekmek yerine dişi oynatıp almak.
  • Enjeksiyon, iğne yerine uyku içeceği ve
  • İnceleme yerine dişlerin sayılması gibi.

Bu tarz kelime oyunları ile çocukların daha sağlıklı bir hekim kontrolünden geçebilmeleri amaçlanmaktadır. Anne ve babalarında diş hekimine giderken basit bir kelime ile önemsiz bir işlemmiş gibi “diş hekimine gidiyoruz” demesi daha doğru olmaktadır. Çünkü değişik bir tabir ile hitap etmek çocukta olumsuz etki yaratabilir ve çocuğun güvenini kırabilir.        Çocuk diş doktoru İstanbul genelinde hastanemizde en iyi şekilde tüm detaylar düşünülerek yapıldığından çocuğunuzu güvenle kliniğimize getirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *