Çocuk Diş Doktoru İstanbul

Çocuk Diş Doktoru İstanbul

Diş, insan hayatının her aşamasında önemlidir. Fakat bir gerçek var ki o da kaybedilen dişlerin düzelmediğidir. Düzelseler de her daim sıkıntılı oluyorlar. Bu yüzden diş bakımının hassasiyetle yapılması gerekiyor. Özellikle çocukluk döneminde hassasiyet gösterilmeyen dişler ileriki yaşlarda çok daha büyük sıkıntılara ve masraflara yol açıyor. İstanbul’da yaşayanlar bu açıdan oldukça şanlı. Çünkü çocuk diş doktoru İstanbul diye bir araştırma yapıldığı zaman kolaylıkla hizmetlerimize ulaşabiliyorlar. Çocuk diş doktorlarımız, 0- 14 yaş arasını kapsayan, doğumdan ergenlik çağına kadar geçen süreci takip ederler. Bu dönem, çocukların büyüme ve gelişmesinde son derece önemlidir.

Ağız ve diş sağlığı bu dönemde güvenle muhafaza edilirse çocuklar, ilerleyen yaşlarda çok daha rahat edeceklerdir. O yüzden bebeklik, çocukluk ve gençlik dönemlerini içerisine alan bu dönemde çocukların düzenli olarak, 4-6 ayda 1 muayene ettirilmesi gerekir. Özellikle bebeklik ve çocukluk dönemlerinde çocuklar rahatsızlıklarını, hangi noktada neyin yanlış olduğunu tam olarak ifade edemedikleri için çocuk diş doktorluğu ayrı bir uzmanlık gerektirir. Çocukların fiziksel ve duygusal gelişimlerine göre psikolojik yaklaşımlarda bulunulması icap eder. Çocuk diş doktoru İstanbul hakkında araştırma yapan aileler de en çok bu noktaya hassasiyet gösterir. Çünkü çocukların diş doktorundan korkmaması, tedavilere hevesle gelmesi aynı zamanda çocukların rahatsızlıklarını gizlemeye çalışmasını da önler.

Çocuk Diş Hastanesi İstanbul Anadolu Yakası

Böyle bir yaklaşımı seçen çocuk diş doktoru İstanbul hekimlerimiz son derece hassastır. Uzman doktorlarımız eşliğinde diş ve ağız gelişimi düzenli olarak takip edilebilmekte, gerekli muayeneler yapılabilmektedir. Diş tedavileri noktasında en önemli husus erken teşhis ve doğru müdahaledir. O yüzden çocuk diş doktorunun düzenli muayenelerde doğru teşhisi koyması, her türlü tedavi ve koruyucu uygulamaların yapılması önemlidir. Özellikle süt dişlerinin bakımı noktasında, şekil bozuklukları noktasında hassas olunmalıdır. 2-6 yaş çocukların bütün hayatları boyunca diş sağlıklarının genel tablosunu verebilir. Koruyucu uygulamalar ile çocukların hem ağız ve diş sağlığı korunmuş hem de genel sağlığı muhafaza edilmiş olur. Bütün bu ayrıcalıklar için uzman doktorlarımız en doğru tercih olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *