Çocuk Diş Doktoru Maltepe

Çocuk Diş Doktoru Maltepe

Çocuk diş doktoru Maltepe genelinde en tecrübeli kadro eşliğinde hastanemizde bulunmaktadır. Her biri diğerinden de deneyimli olan uzman kadromuz ile başta çocuk hastalarımız olmak üzere bütün yaş grubundaki hastalarımıza en kaliteli sağlık hizmetini sunabilmeyi amaçlıyoruz.

Tüm doktorlarımız çocuk hastalarımız için özellikle ilk muayenenin ne kadar önemli olduğunun bilincinde kişilerdir. Bu nedenle çocukların muayenesi sırasında onların korkup ürkebilecekleri türden sözleri söylemekten kesinlikle çekinirler. Bunun üzerine de eğitimli olan ekibimiz ile hem çocuk hastalarımızı hem de sizleri hastanemize bekliyoruz.

Çünkü muayene de çocuk hastalarımız rahatlayabilecekleri gibi aksine korkup paniğe de kapılabilir. Bunu göz önünde bulundurarak çocuk hastalarımıza yaklaşırken her zamankinden daha da hassas ve dikkatli olup, onların psikolojisini anlamak gerekiyor.

Diş hekimi koltuğuna oturan çocuklar ilk etapta iğne veya enjeksiyon gibi bir takım o yaş grubunu korkutabilecek objeleri görmekten ve bu kelimeleri duymaktan hoşlanmazlar. Bu tarz kelimeleri duymaktan hoşlanmayacak olan çocuklara yaklaşırken kullanılacak kelimeleri bu doğrultuda özen ile seçmek gerekiyor.

Bu açıdan çocuk diş doktoru Maltepe genelinde olmak üzere hastanemizde bulunan doktorlarımız bunun fazlasıyla bilincinde olan kişiler olup, bu konuda da eğitim almışlardır. Bu sebeple de çocuk hastalarımıza onları rahatlatabilecek şekilde yaklaşmakta ve diş doktorlarına karşı her hangi bir ön yargının daha küçük yaştan oluşmasını önleyebilmektedirler.

Maltepe’de Hizmet Veren Çocuk Diş Doktorlarımızın Dikkatli Olması Gereken Detaylar

Ağız ve diş sağlığı söz konusu olduğu zaman en büyük gelişim daha çocuk yaşlarda başlar. Çocuklukta başladığı için de bu süreç boyunca çocukların düzenli olarak belli aralıklar ile en az yılda bir kere diş hekimine gözükmeleri ve muayene olmaları gerekir. Bunu başarabilmenin ise en kolay yolu da onların telaşlanmadan ve korkmadan muayeneye gelebilmelerini sağlayabilmektir. Bu şekilde ancak diş doktorlarına karşı oluşabilecek her hangi bir ön yargıyı önlemek mümkün olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *