Çocuk Diş Hastanesi İstanbul

Çocuk diş hastanesi İstanbul

Çocuk diş hastanesi İstanbul genelinde en tecrübeli uzman ekip tarafından kurumumuzda yapılmaktadır. Tüm personelin itina ile seçildiği hastanemizde öncelik çocuk hastaların korkmadan, keyifle diş hekim koltuğuna oturmalarını sağlamaktır. Tüm imkanlarımızı hastalar için ön plana çıkararak gücümüzün şiddetini bütün İstanbul’a sunmaktayız. Çocuk diş hastanesi diğer yetişkin hastanelere oranla daha farklı olmak durumundadır. Muayene ekipmanlarından tutunda, doktorların kullanacağı cümlelere kadar itinayla ile donatılan bir ekip ve ekipman mevcuttur.

Çünkü çocuklara kullanılabilecek bir cümle veya kelime onların ya gevşemelerini ve kendilerini daha iyi hissetmelerini ya da panik durumuna geçmelerini sağlayabilir. Çocuk diş hastanesi İstanbul genelinde çok fazla yaygın olmak ile birlikte doğru hastanenin seçimi bu açıdan oldukça önemlidir. Çocuk hastalar diş hekimi koltuğuna otururken eğer hekimin ağzından özellikle enjeksiyon veya iğne gibi ürkütücü kelimeler çıkarsa, çocuk hasta bu gibi kelimeleri duymaktan hoşlanmayacağı için panik yaşar ve daha tedavi veya muayene başlamadan çocuk ön yargı ile oradan uzaklaşmak ister. Bu sebeple çocukları olabildiğince sakinleştirebilecek kelimelerin kullanılmasına özen göstermek gerekir.

Bilgisi henüz pek olmadığı bir kavramla karşılaşacak olan çocuklar korkuya kapılabileceği için diş hekimi kontrollerinde tedirginlik yaşayabilmektedir. Diş doktorları ile olumlu bir deneyim gerçekleştirebilmesi için ziyaretlerde hekimin konuşmalarına özen ve dikkat göstermesi hassas bir konudur. Asıl amaç çocuğun yanlış yönlendirilmesini engellemek ve diş hekimleri hakkındaki oluşan veya oluşabilecek ön yargılarını kırabilmek ve buna bağlı olarak da olumsuz tutumlarından kaçınmasını sağlayabilmektir. Ebeveynlerinde diş hekimleri ile ilgili daha önce yaşamış oldukları olumlu yönleri çocuklarına aktarmaları yine faydalı bir yöntemdir.

Çocuk diş hastanesi İstanbul genelinde en güvenilir şekilde hastanemizde yapılmaktadır. Çocuğunuzun daha sağlıklı bir ortamda ve daha sağlıklı bir hekim kontrolünden geçmesini sağlamak ve bir sonraki diş kontrolüne sorun çıkarmadan keyifle gelmesini istiyorsanız uzman ekibimiz ile her zaman sizlerin emrinizdeyiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *