Çocuk Diş Polikliniği

Diş sağlığı noktasında en hassas davranılması gereken yaş grubu çocuklardır. Zira henüz büyüme çağında olan çocuklar diş çıkartma, diş çürüğü, diş ağrısı gibi pek çok sorunla karşılaşmaktadır. Bu gibi durumlarda yetişkinler gibi mukavemet gösteremeyen çocukların kaliteli hekimler tarafından koruyucu hekimlik tedbirleri ile takip edilmesi gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığında her yaş için farklı diş tedavileri uygulayabilen kurumumuz aynı zamanda çocuk diş polikliniği olarak da hizmet vermektedir. Pedodonti dediğimiz çocuk diş sağlığı noktasında pek çok alternatif uygulama ile beraber bebeklerden başlayarak yetişkin çocuklara kadar tedavi opsiyonları sunabilmekteyiz.

Çocuk Diş Polikliniği Çözümleri

Kurumumuzla iletişime geçildiğinde özellikle koruyucu hekimlik uygulamaları çocukların diş sağlığı noktasında tavsiye edilmektedir. Bu açıdan diş çıkartmakta olan bebeklerde rahatlatıcı bazı jel ve kremler ile çeşitli tedaviler uygulayabilmekteyiz. Ayrıca henüz büyüme çağında olan çocukların dişlerinin çekilmesi oldukça sıkıntılı bir durum olduğundan dolayı diş çekimine gerek kalmadan kanal tedavileri ile beraber belirli yaşlardaki çocukların ağzında oluşan çürükler giderilebilmektedir. Bazı kaplamalar ve medikal uygulamalarla birlikte çocukların ağız ve diş sağlığı noktasında yaşamış olduğu sıkıntılara anında çözümler üretebilmekteyiz. Bu sebeple çocuk diş polikliniği taleplerinizin tamamına hekimlerimiz yeterli olmaktadır.

En Modern Çocuk Diş Polikliniği

Çocukların yetişme çağında ağız ve diş sağlığı konusunda giderilemeyen problemler ile ilgili ileri yaşlarda daha farklı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Ağız ve diş sağlığı vücuttaki pek çok organı da direkt olarak etkilemektedir. Bunlar arasında kalp, karaciğer ve akciğer ilk sırada yer almaktadır. Bu sebeple çocukların ağzındaki çürüklerin anında mutlaka müdahaleye tabi tutulması gerekmektedir. Eğer sizin ve çocuklarınızın çeşitli diş problemleri varsa çocuk diş polikliniği hizmetlerimize göz atabilirsiniz. Ayrıca sadece çürük durumuna değil mutat kontroller sebebiyle de diş polikliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Çocuklarınızın rahat bir şekilde tedavilerinin yapılabilmesi için onlara uygun tasarımların yer almış olduğu polikliniklerde en modern tıbbi cihazlar bulunmaktadır. Böylece çocuklarınız korkmadan ve keyif içerisinde tecrübeli pedodonti ekiplerimiz tarafından muayene edilerek gerekli olan bütün tedavi yöntemleri uygulanabilecektir ki kurumumuz tamamen tecrübeli hekimlerle çalışmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *