Çocukluk Dişleri Olan Süt Diş Çekimi Acır mı?

Süt dişleri altı yaşında dökülmeye başlayan dişlerdir. Ağız yapısına bağlı düşen dişlerin tedavisi ve sürekli kontrolü önem arz eder. Gereken muayene ve belirlenen unsurları göz önünde tuttuktan sonar çekim işlemine geçilebilir. Çekimini kolay yapmamızın yanı sıra diğer yandan merak edilenler de vardır. Çünkü diş dökmek basite alınmayacak durum olmakla beraber doğru çekim olmazsa ağız yapısı bozulabilir. Süt diş çekimi acır mı konusu da çocukları korkarak düşündükleri bir konudur. Doktor kontrolünde yapılan işlemin olabildiğine ve hatta hiç acı çekmeden çekimi söz konusudur. Süt dişleri çekimini acısız yöntemlerle gerçekleştirmekte olan kurum olarak uzman kadromuz ile bu hizmet olanağını hastalarımıza sunmaktayız.

Süt Diş Çekimi Nasıl Yapılır ve Süt Diş Çekimi Acır Mı?

Süt dişleri doğal olarak dökülen ancak bazı durumlarda uzman desteğine ihtiyaç duyulan önemli bir durumdur. Uzman hekimlerimizce gerçekleştirilen işlem süt diş çekimi acır mı sorusunu ortadan kaldırarak modern tekniklerin en doğru ve acısız şekilde kullanımına olanak sağlar. Yeni nesil ekipmanların ve tıbbi ilaçların yardımı ile diş çekimi daha kolaylaşırken alınacak sonuçtan memnun kalınır. Öncelikle diş kontrolleri varsa gereken tedaviler alınarak ardından diş çekimi yaptırmak ile hem ağız yapısı korunur hem de istenen ağız yapısına ulaşmak kolaylaşır. Çocukların süt dişleri oldukça hassas yapıda olduğu için bu işlemi yaparken hassas yapılarını göz ardı etmeden gerçekleştiriyoruz.

Süt Diş Çekimi Acır Mı? Nerede Diş Çekimi Yapılması Daha Sağlıklıdır?

Bebeklikte oluşan süt dişleri yaklaşık olarak altı yaşlarına gelindiğinde yerini diğer dişlere bırakmak için düşmeye başlar. Bu dişler çoğu zaman doğru şekilde düşemezken diğer yandan ağrılı olur. Bunun için çekim işlemini yapan hekimlerimiz yeni nesil uygulamalar ile süt diş çekimi acır mı sorusunu ortadan kaldırarak sağlıklı ağız yapısının alt yapısını atar. Uzman hekimlerimizin hakkında bilgiler de bizlerle iletişim için de internet adresimizden incelme yapıp istenen hizmet için bizlerle iletişime geçilebilir. Ayrıca merak edilen soruların da yanıtını vermekteyiz. Konu hakkında merak edilenler için bizlere ulaşabilirsiniz.

Comment (4)

 • Mehtap| 23 July 2018

  6 yaş kızımın üst ön süt dişinde içe doğru ciddi derecede eğiklik var ve çekilmesi gerekiyormuş.cekim ücretini öğrenmek istiyorum.

 • Leyla| 31 October 2018

  2 yaşında kızım var ilk dişi 4 aylıkken çıktı ve 1 yaşından itibaren lekeler başladı şuan kızım 28 aylık üst 2 diş en önde tamamen karardı ve kök kısmına kadar kırıldı çocukta ağrı oluyor ne yapmam gerekiyor çekim olursa nasıl olur

  • nx5jd| 31 October 2018

   Leyla Hanım ilk önce muayene sonrası büyük ihtimal çekim olması gerekiyor. Dilerseniz telefonda bilgilendirme yapalım 0216 313 01 07

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *