Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Tedavisi Nedir?

diş ağrısı nasıl geçer

Diş ağrısının hayattaki en kötü ağrılardan biri olduğunu, bu ağrıyı çekenler yakından bilmektedirler. Peki Diş ağrısı nasıl geçer Öncelikle bu ağrının sebeplerine bakmak gerekirse, birinci sebep diş çürükleri olmaktadır. Diş çürükleri zaman içerisinde ağrılara neden olabileceği gibi dişte apseler de meydana getirilmektedir. Diş ağrısına aynı zamanda dişte oluşan iltihaplar, boşluklar ve dolgularda neden olabilir. Diş ağrısı ile baş başa kalan kişiler ilk olarak ağrı kesici almaktadırlar. Fakat bu yanlış bir çözüm olduğu gibi ilk olarak bir doktora görünmekte fayda bulunur. Diş ağrısı nasıl geçer sorusunda burada ortaya çıkmaktadır? Bu konuda doktorlarımız ilk olarak ağrının nedenini anlar ve ardından size çözüm üretilirler.

Çürüklerden Kaynaklı Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş ağrısı nasıl geçer diye soran hastalarımızı ilk olarak ağız ve diş sağlığı merkezime davet ediyor ve bu ağrıyı çekmelerine neden olan etmenleri inceliyoruz. Genellikle bu durum diş çürüklerinden kaynaklansa da zaman zaman dişlerin arasında boşluklardan ve dolgularda meydana gelen bozulmalardan da kaynaklanmaktadır. 20lik diş ağrısı nedeni ile de bizlere başvuran çok hastamız bulunmaktadır. Profesyonel ekiplerimiz ağrının kaynağını bulduktan sonra size uygun olan günde tedaviyi uygulamaya başlarlar. Bu süre zarfında da ağrı çekmemeniz için sizlere gerekli olan ağrı kesici ilaçları yazarlar. Diş çürüklerinde önceden uygulanan en ideal yöntem, dişin çekilmesiyken günümüzde bu ağrılı durum için kanal tedavisi uygulanmaktadır. Bu sayede diş kaybedilmemiş ve diş estetikliği bozulmamış olmaktadır.

Tedavi Sonrası Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Operasyonlarımız sırasında gerekli olan uyuşturma yöntemleri uygulandığından dolayı, ağrı veya sızı hissetmezsiniz. Tedavi sonrasında ise dişinizde çok ağrı hissedebilir veya hissetmeyebilirsiniz. Ekiplerimiz bu konuda ağrı ve sızı çekmemeniz için sizlere gerekli olan ilaçları vereceklerdir. Aynı zamanda yapmanız gereken bir takım yöntemler bulunur. Diş ağrısı nasıl geçer diyorsanız ilk olarak ağrıyan veya tedavi edilen dişinize yiyecekler ile baskı yapmamız gerekir. Doktorunuzun yazmış olduğu ağrı kesicileri kullanmanız gerekir. Eğer tedavi sonrası ağrı ise bu ağrı 1-2 gün sonra ortadan kaybolacaktır. Eğer tedavi olmadıysanız ve dişinizde ağrı mevcut ise hemen diş hekimlerimize başvurarak en uygun yöntemler ile bu ağrıdan kurtulabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *