Pedodonti İstanbul Ataşehir

Diş hekimliğinde yaşa bağlı olarak hizmet verilen tek branş pedodontidir. Bebekleriniz ve 14 yaş altı çocuklarınız için ağız ve diş sağlığı konusunda pedodonti istanbul ataşehir için kliniğimizden hizmet alabilirsiniz. Kliniğimizde süt dişler ve kalıcı genç dişlerle ilgili hastalıklar ve tedavileri konusunda minik hastalarımıza yardımcı olunmaktadır. Pedodontistler tarafından öncelikle koruyucu uygulamalar değerlendirilmekte, hastalık oluşması durumunda da tedavi yöntemlerine başvurulmaktadır. Pedodonti hastaları yaşları gereği ya da engelli olmalarından kaynaklanan sebeplerle iletişim kurmakta zorlandığında tedavi süreç için özel teknikler kullanılmaktadır. Bu tip durumlarda kullanılan tekniklerden biri genel anestezi, diğeri ise sedasyondur.

Pedodonti İstanbul Ataşehir ve Koruyucu Hekimlik Uygulamaları

Çocuklarla ilgili ağız ve diş sağlığını koruyucu işlemler kapsamında;

  • Sağlıklı ve dengeli beslenme hakkında bilgi vermek,
  • Çocuklarda ağız temizliğini alışkanlık haline getirmeye yönelik çalışmalar yapmak,
  • Ebeveynleri konu ile ilgili olarak bilgilendirmek,
  • Flor uygulaması yapmak,
  • Gerekli hallerde fissür örtücü uygulamak,
  • Dişleri etkileyen parmak emme gibi olumsuz alışkanlıkların etkilerini durdurmaya ve dişleri korumaya yönelik ortodontik tedaviler uygulamak,
  • Aktif spor hayatı olan çocuklar için diş koruyucu plak uygulamak gibi işlem ve uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Pedodonti istanbul ataşehir hizmeti veren kliniğimizin uygulama alanında koruyucu diş hekimliği çerçevesinde yapılan işlemler başta olmak üzere çocuklarınızın ağız ve diş sağlığını ilgilendiren problemlere çözüm olacak uygulamalar yer almaktadır.

Pedodonti İstanbul Ataşehir ve Çocuk Diş Tedavileri

Pedodonti istanbul ataşehir kliniği olarak koruyucu uygulamalara rağmen ağız ve diş sağlığını kaybeden çocuklar için çeşitli tedavi yöntemlerini kullanarak sağlıklı bir diş gelişimi için destek vermekteyiz. Bu kapsamda çürük diş tedavisi, çürüğe bağlı diş rahatsızlıkları için dişin durumuna bağlı olarak dolgu, kaplama ve kanal tedavileri, kırık diş tedavisi, diş çekimi, yer tutucu yöntemlerle ağız yapısının korunması gibi işlemler yapılmaktadır. Çocukların diş sıkmaları ya da gıcırdatmaları sonucu meydana gelen sorunlar için de pedodonti bölümüne başvurulmalıdır. Dişeti hastalıklarına karşı koruyucu tedavi uygulamaları ve genetik kaynaklı diş sorunlarının tedavileri de pedodonti kliniği hizmet kapsamında yer almaktadır. Kliniğimize dişte renklenme ya da plak oluşması durumunda da başvurabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *