Pedodonti Nedir ? Ataşehir’de Pedodonti Hizmetleri

Pedodonti ile Sorunlarınıza Çözüm Sunuyoruz

Ağız ve diş sağlığı, her insan için önemli ve hayatın daha stabil ve daha huzurlu yaşayabilmesi için mühim bir konu oluşturmaktadır. Yetişkinlerde gündelik hayatın, iş hayatının ve sosyal hayatın daha iyi bir şekilde sürdürülebilmesi için diş sağlığı önem arz ederken, çocuklarda ise ilerleyen yaşlarda yaşayabilecek problemlerin önüne geçebilmek, iyi bir beslenme oluşturabilmek ve çocuğun özgüveninin kuvvetli olabilmesi için yine diş sağlığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Diş sağlığı noktasında özellikle çocuklar ve bebekler ile ilgili konularla ilgilenen ve bu konuda uzmanlık sağlayan alan pedodonti olarak bilinmektedir. 12 yaşa kadar olan çocukların ağız ve diş tedavilerinin gerçekleştirilmesi için uzmanlık oluşturan bu bölümde, yaşanabilecek muhtemel problemler ortadan kaldırılarak çözümler oluşturulmaktadır.

 

Pedodonti İle Sağlanan Çözümler

12 yaş grubuna kadar olan tüm çocuklar ile ilgili ağız ve diş sağlığı problemleri ve çözümleri için hizmet veren pedodonti bölümü, aslen iki farklı grup üzerinde çalışır. Merkezimizde hizmet veren uzmanlar tarafından ilk grup olan bebekler için sağlıklı dişlerin oluşturulması amacıyla süt dişlerinin kontrollerinden korunmasına kadar uygulanan tedaviler bulunmaktadır. Sağlıklı süt dişleri daha sonraki dönemlerde normal dişleri de sağlıklı bir konuma getirecektir. İkinci grup olarak 12 yaşına kadar olan çocuklarda ise ilk dişlerin korunması, diş yapısının düzgün bir şekilde sağlanabilmesi, ortodontik sorunların veya cerrahi sorunların giderilmesi, diş sağlığı ve bakımının sürdürülmesi gibi konular bu bölüm tarafından incelenmektedir.

Pedodonti Hizmetleri Ne Kadar Önemlidir?

Merkezimiz bünyesinde farklı uzmanlar tarafından sağlanan pedodonti hizmetleri, önemli bir noktada bulunan ve en küçük yaşlarda diş sağlığının korunmasında ilerleyen yaşlara aktarılacak dişlerin sağlıklı olmasına kadar geniş bir çerçevede bulunmaktadır. Bu nedenle bu bölüm üzerinden alınacak hizmetlerin ne kadar önemli olduğunu düşünen hastalarımız için mutlaka çocuklarınızın diş sorunlarında uzman fikri almanız ve uzmanlar tarafından uygulanan tedavilere başvurmanız gerektiği unutulmamalıdır. Bu noktada da merkezimiz gibi uzmanlığın mutlak hale geldiği bir poliklinikte hizmet alarak çocuklarınız 12 yaşını doldurana kadar diş ile ilgili problemlerini hızlı bir şekilde çözebilir ve daha sağlıklı nesiller yetiştirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *