Süt Dişi Çekimi Sonrası

Süt dişi çekimi sonrası ne yapılması gerektiği hakkında sizlere bilgilendirme yapmadan evvel ilk olarak bu konuda neyin doğru neyin yanlış olduğundan bahsedelim ne dersiniz? Öncelikle çürüğün kimi zaman dişin canlı bölümü olarak da nitelendirilen iç kısmına ilerlediğini ve diş kökleri itibariyle çene kemiklerine ulaşabildiği iltihaptan ibaret olduğunu söylemek mümkündür. Böyle zamanlarda yüzde şişme meydana gelmektedir. Aynı zamanda da şiddetli ağrılar bu tür dönemlerde söz konusu olarak kişiyi huzursuz edecektir. O halde böyle durumlar karşısında süt dişlerini ağızda tutmanın sağlık bakımından fazlasıyla zararlı olacağını söylemek yerinde olacaktır. Dolayısıyla da çürük, süt dişindeyse hemen çekimine başvurulması gerekiyor diyebiliriz.

Süt Dişi Çekimi Sonrası Ne Olacağını Bizlerle Düşünmeyeceksiniz!

Süt dişi çekimi sonrası çekilen dişin yerini daimi bir diş alacak mı sorusu son derece önemlidir. Öyle ki kimi zaman süt dişi çekilecektir zira daimi diş için daha zaman vardır. İşte böyle durumlarda çekilen süt dişinin yerini alacak olan ve yer tutuculuğuyla bilinen bir apareyden söz edilebilir. Aksi halde eğer ki süt dişinin altından gelmekte olan daimi dişten bahsedilecekse böyle bir apareye tabi ki de gerek kalmayacaktır. Bu konuda alanı itibari ile uzmanlaşmış başarılı diş hekimlerine ihtiyaç duyacaksınız ki bu tür durumlarda da bizler istediğiniz an yanınızda yer alacağız. Öyleyse süt dişi çekimi sonrasında ne olacak diye düşünmenize bizlerle gerek kalmayacağını bilmelisiniz.

Uzman Ellerde Süt Dişi Çekimi Sonrası!

Süt dişi çekimi sonrası dişi çekilen kişi eğer küçükse ve yaşı da uygunsa ilk olarak ortodonti tedavisine başlanır. Ardından mevcut haldeki boşluklar kapatılır ve kapanma sırasında doğru bir ilişki sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilir. Zira tersi durumlarda görünüm açısından estetik görünmeyen dişlerden söz edilmesi mümkün olacaktır. Bakıldığında kendi haline bırakılan dişler yan tarafındaki dişlerin boşluklarına doğru eğilebilecektir. Dolayısı ile de ağızda dengesiz görünen yamuk görünümler çizen dişler beraberinde gelebilecektir. O halde bu konuda dikkatli olunmalı ve dişlerinizi sadece sağlık açısından değil estetiklik açısından da düşünecek olan uzman ellere yani bizlere bırakmalısınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *